středa 4. dubna 2018

24 HOURS IN MILAN | ITÁLIE


S kamarádkou jsme se vydaly na tři dny do Milána, kde jsme viděly a ochutnaly spoustu super věcí. Letěly jsme společností Wizz Air do/z Bergama, který je cca hoďku autobusem od Milána. Do Milána jsme dorazily celkem pozdě večer a tak jsme měly JEDEN den, aby jsme viděly všechno co chcem. Tady to je.


Ráno pro příletu jsme vstaly celkem brzo a zašly jsme na snídani do toasterie blízko našeho ubytka. Bylo to mega - měli tam velkou nabídku toustů jak na slano tak na sladko a i vegan verze. Já si dala vegan verzi a kamarádka si dala jejich specialitu Mi Casa toust. A jako dezert jsme si daly toust na sladko s nutelou, mandlema a kokosem! Prostě láska na první pohled! Obě jsme odcházely úplně plný a spokojený. 

Tak nějak jsme začaly bloudit a hledat metro. Doporučuji každýmu se ztratit. Vždycky projdete místa, který by jste normálně neviděli. My narazily na místní trhy, kdy bylo snad všechno. Našly jsme metro a jely na stanici Duomo, kde stojí tahle kráska. Katedrála Narození Panny Marie (Duomo di Milano) je hlavní atrakcí Milána a tu musíš vidět! My tam dorazily až kolem 11 ráno a to náměstí už bylo plný lidí. Samozřejmě během dne giga fronty na vstup do katedrály a na vyhlídku. To se nám prostě nechtělo čekat.


Od katedrály jsme se daly pěšky po ulici via Dante a došly jsme k Castello Sforzesco. Prostě fontána, hrad a obrovský park. Super místo na prochajdu s trochou klidu. Na konci parku stojí Arco della Pace což je vítězný oblouk. Teď jsou tam ale stavební práce, takže fotka je taková no... chápeš.
Okolo 2 odpoledne jsme se vrátily přes trochu jinou cestu zpět ke katedrále. Šly jsme přes Galerii Viktora Emanuela II. což je obchodní zóna kterou bych přirovnala k naší Pařížský ulici kvůli těm obchodům - Prada, Versace, Chanel...(nemusím opakovat, že tam bylo lidí jak smetí že jo?!)Začalo být mega krásně a tak jsme chvilku jen fotily, seděly a nikam se nehnaly. Musím zdůraznit, že jsme měly jen snídani od rána, která nám vydržela tak do půl 3.. no a pak začala ta sranda.  Na tripadvisor jsme si našly restauraci, kterou jsme chtěly vyzkoušet. Nebo spíš já no. Byla pár stanic metra od katedrály a tak jsme nasedly na metro a jely. Už jsme byly celkem unavený od toho chození a chtěly si prostě sednout a dát si jídlo. No, ta restaurace nebyla tak blízko od metra jak se zdálo na mapě a ten kilometr jsme šly asi půl hodiny. Míjely jsme různý restauračky, ale prostě jsme chtěly dojít k tý naší. No zkráceně - našly jsme, ale bylo zavřeno. Proč? Protože SIESTA. K-u-*-v-a-d-r-á-t! Místo toho aby jsme se vrátily stejnou cestou zpátky odkud jsme přišly, jsme se vydaly po vlastní ose. NOT GOOD IDEA. Jako dobrý, je fajn se ztratit a objevovat nové místa a prostě jen si tak užívat okolí, ale ne když jste hladový, spocený a hrozně uchozený. A aby toho nebylo málo, chtělo se nám čůrat! Za boha jsme nenašly žádnou restauraci kde by měly otevřeno. Ani blbej mekáč jsme nemohly najít. Poraženecky jsme to vzdaly (hlavně kvůli čůrání a bolavým nohám) jsme začaly hledat metro. Doteď nevím kde jsme to byly, ale jinde je metro skoro na každý ulici tady samozřejmě nebylo. Po hodině jsme našly vlak (aleluja!) a jely jsme do bytu se vyčůrat a trochu odpočinout. Cestou jsme si v tom našem supermarketu nakoupily jídlo a všechno bylo rázem v pořádku! Do bytu jsme dorazily okolo 5 odpoledne. A ano, počítáš správně my jsme dvě a půl hodiny jen bloudily a nenáviděly Itálii za jejich siestu.  
Potomhle jsme potřebovaly víno! A pravý Italy! Povolala jsem svojí kamarádku, která je z Milána ať nás někam vezme. To že je Italka nezapře a na všechno má dost času - vyzvedla nás až kolem 9 večer. A bylo to super! Měla auto (ufff pro nohy) a jely jsme do čtvrti Isola, která ještě voněla novotou. Úplně nablýskaná čtvrť s mrakodrapy a obchody, kde žijí ti nejbohatší z nejbohatších. Třeba Bosco verticale - mrakodrap kde je 400 druhů rostlin je jeden z nejkrásnějších mrakodrapů světa. Jenom prohlídka bytu stojí 5000 Eur. WOW! Samozřejmě v týhle čtvrti nechybí ani fontány či kancelářské budovy a tak dále...
foceno pozdě večer, tak dole fotka z webu


by: unsplach.comPo týhle super-moderní čtvrti jsme se vrátily zpět k okolí katedrály, očíhnout kolik lidí tam bude teď (bylo okolo 11 večer). Prošly jsme si i uličky kolem a skoro nikde nikdo. Určitě doporučuji jestli seš ranní ptáče tak si vstaň dřív a vydej se do města brzo ráno. Jestli si spíš noční sova jak my, tak běž pozdě večer - je to super se nemačkat mezi lidma a prostě to vidět bez milion ostatních hlav.


Ještě jsem se nějakou dobu procházely a domů jsme se dostaly kolem půl 2 ráno. Bylo to super. Snažily jsme se z toho celého dne vycucat co nejvíc to šlo. A co bych příště udělala jinak?

1.     určitě bych si vzala pohodlnější boty
2.     zjistila bych si dostupnost veřejných záchodů
3.     pořádně bych zkontrolovala otevírací hodiny restaurací !!!
4.     pila bych víc vína a jedla zmrzlinu aspoň 3x za den


No a to je vše! 
Takhle vypadal náš den v Milánu, který jsme si obě užily na 100%.
Snad jsem tě nalákala a brzo tam vyrazíš taky! 
Je to krásný místo, který určitě musíš vidět.
Tak dej vědět dolů do komentářů, jak se ti tam líbilo.Žádné komentáře:

Okomentovat